הבית של טלי

נהלי המרכז

מסגרת

דווקא מתוך הרצון לפעול מחוץ לקופסה, וליצור תוכנית אישית לכל אדם, הבנו גם שאין מנוס מלתחום גבולות. מסגרת פרוצה וחסרת גבולות אינה מגנה על המטופל, וגם אינה מאפשרת למטפל לפעול בצורה מיטבית. בסופו של דבר הכללים שומרים גם עלינו וגם על הלקוחות שלנו. נהלים ומסגרת עוזרים לנו להגדיר יעדים, לתאם ציפיות ולמנוע אכזבות מיותרות

העדר גבולות מצריך עמידה תמידית על המשמר מחשש לנפילה

העדר גבולות מצריך עמידה תמידית על המשמר מחשש לנפילה

גבולות ברורים מאפשרים לאדם לנוע בתוכם בחופשיות

גבולות ברורים מאפשרים לאדם לנוע בתוכם בחופשיות

יציאה מהמסגרת

בתוך מסגרת הפעולה, אנחנו עושים ככל שביכולתנו להציע מענה אישי לכל פונה, שיענה לצרכיו הייחודיים. לא מעט מהמסגרות הטיפוליות שאנו מציעים הן תוצאה של צרכים שעלו מן השטח, ומתוך הרצון לתת מענה אישי וייחודי לכל מטפל. בשביל זה אנחנו כאן – אנשים למען אנשים.
כך למשל כאשר ראינו את הקושי הניכר של חלק מהמטופלים להגיע לוועדה של הביטוח הלאומי ולייצג את עצמם באופן שיאפשר להם לקבל את המגיע להם בוועדה, פיתחנו שירות של ליווי לתהליך התביעה, כולל הגעה עם המטופל לוועדה עצמה; יצרנו מסגרת חלופית למרכז קשר כאשר חווינו עם מטופלים את הכאב, המבוכה ולעתים אף תחושת ההשפלה במפגשים עם ילדיהם במסגרת מרכזי קשר בלשכות הרווחה.
מעבר לטיפולים בקליניקה, אנו מספקים מגוון רחב של טיפולים ייחודיים בהתאם לצרכי המטופל מחוץ למסגרת המרפאה.
למשל, אנו מספקים שירותים של ביקורי בית עבור מטופלים מבוגרים או בעלי מגבלות תנועתיות, או מטופלים שמצבם הנפשי קשה ואינם יכולים להגיע למרפאה. במקרי קצה, לד”ר וישנה הרשאה לפנות לפסיכיאטר המחוזי על מנת להמליץ על אשפוז או בדיקה בכפייה. הדבר קורה במקרים חריגים בלבד, כאשר המטופל מסכן את עצמו או את זולתו, ואשפוז הוא הפתרון היחיד. מקרים אלה נדירים ביותר, ואנו עושים כל שאפשר כדי להימנע מכך.
צוות של המרפאה עורך ביקורי בית למטופלים במהלך טיפולי חשיפה כחלק מטיפול קוגניטיבי התנהגותי; אנו שולחים חונכים המסייעים למטופלים בתפקודים שונים בביתם או חוץ לבית, כולל ליווי של מטופלים אוטיסטים באינטראקציה עם הסביבה; במרפאה פועלת אופציה לטיפול דרך הרשת (באמצעות סקייפ) או לטיפול בטלפון, במקרים של מטופלים הנמצאים בחו”ל או כאלה המגיעים מאיזורים מרוחקים (למשל מטייל במזרח אשר סבל מהתקף חרדה והיה צריך ליווי נפשי עד שובו ארצה). עם זאת יש לזכור שיש יתרון רב לטיפול פנים אל פנים, בהשוואה לטיפול המשתמש באמצעי מדיה אחרים

ביקורי בית

בית

טיפול בטלפון

טלפון

טיפול דרך הרשת באמצעות סקייפ

סקייפ

כל עוד הדברים נעשים באופן מוסדר, מקצועי, חוקי ואתי, אנו יוצאים מגדרנו לתת מענה. אך חשוב להגדיר ציפיות וגבולות כדי למנוע מפח נפש. תמיד ננהג בכבוד, תמיד נשמח לעזור לגשר בין המטופל לבין אנשים בחייו או גופים שהוא קשור בהם, ותמיד נשמח לייצג אתכם מול הרשויות. אך לעולם לא נוכל להתחייב לרשום דבר לפני שנבדוק את אמיתותו, ולא נוכל לומר מראש מה יעלה בבדיקות שאנו עורכים. כל עוד אתם מחויבים לטיפול, אנחנו שם – אתכם. אנו מתחייבים להשיב לפניותכם בסבלנות ובכבוד.

מצדכם נצפה ליחס דומה – יחס מכבד כלפי הצוות שלנו, ושיתוף פעולה עם נהלי המרפאה.

הקלטת הפגישות אינה מקובלת

הקלטת הפגישות אינה מקובלת

האמון בין המטפל למטופל הוא אחד מעקרונות היסוד לטיפול מוצלח. אנא תנו בנו אמון ועזרו לנו לתת בכם אמון. על תעשו דברים שיפגעו בתשתית זו. הקלטת הפגישות אינה מקובלת עלינו ואינה יוצרת אמון. אנא כבדו זאת.


נהלי המכון מתבססים קודם כל על חוק זכויות החולה (חוק זכויות החולה התשנ”ו 1996). מטרת החוק הינה “לקבוע את זכויות האדם המבקש טיפול רפואי או המקבל טיפול רפואי ולהגן על כבודו ועל פרטיותו“.